Bulharsko – nejžádanější zájezdy 2010

Chcete letošní dovolenou strávit jinak než ty předešlé? Už Vás nebaví vyprahlá Sicílie, hlučná Ibiza nebo Vám prostě došly peníze a Thajsko se opět odkládá na neurčito? Proč nezkusit Bulharsko? Tato východoevropská země nyní zažívá renesanci cestovního ruchu a Češi jí opět začínají objevovat. Ale nebojte, mnohé se zde za ta léta změnilo. Přijeďte a budete příjemně překvapeni!

Dovolená v Bulharsku má hned několik výhod. Především je zde stále levno – i srdce českého paštikáře zaplesá nad cenami za ubytování i jídlo. Ceny zde opravdu patří k nejnižším v rámci celé Evropy. Bulharsko je také snadno dostupné. Letadlem, busem i autem je to otázka hodin. Ale co je hlavní-Bulharsko má ohromný potenciál pro rozvoj turistiky. Nabízí krásné a teplé moře, historické památky i neporušenou horskou krajinu, která okouzlí každého návštěvníka.

Do Bulharska jednoduše a rychle

Vstupem této země do Evropské unie se odbouraly poslední formality spojené s pojištěním i přepravou. Na cestu Vám tedy stačí jen občanský průkaz a můžete vyrazit!

Hlavním turistickým magnetem celého Bulharska je Černé moře. Na jeho pobřeží se nachází mnoho známých letovisek, do kterých se opět po době socialistické rekreace vrací život. Bulharská letoviska svižným tempem dohánějí osvědčená prázdninová místa jako Korfu, Mallorca, Formentera nebo Olympská riviéra.

K nejvýznamnějším turistickým oblastem patří:

Zlaté písky
Slunečné pobřeží
Varna
Burgas
Sozopol
Nesebar
Primorsko
a mnoho dalších…

Bulharskoje čím dál více vyhledávanou destinací pro turisty ze západní a východní Evropy. Země se pomalu stává levnější a zajímavější alternativou letní dovolených v Chorvatsku, Tunisku či Egyptě.

Bulharsko nabízí zábavu pro každého!

Pokud si neumíte představit Vaši dovolenou pouze s válením se na pláži a posloucháním křiku německých turistů, zpestřete si ji výletem za dalšími krásami Bulharska! Země je proslulá nádhernou horskou přírodou, která je stále neporušená a nabízí neopakovatelné scenérie. Pohoří Rila dosahuje výšky skoro 3 000 m a je tedy ideálním místem pro vysokohorskou turistiku. Po celé délce černomořského pobřeží se pak nacházejí historická města, která stojí za návštěvu.

Neváhejte a poznejte s námi Bulharsko a užijte si tak trochu jinou dovolenou!