Na internetu byl dnes oficiálně spuštěn unikátní portál zaměřený na region Centrope

Dnešním dnem byl oficiálně spuštěn informační portál Mycentrope.com sdružující občany Česka, Slovenska, Maďarska a Rakouska. Moderní webový magazín návštěvníkům nabídne ucelené turistické informace z regionu Centrope, a to ve čtyřech jazycích. Cílem projektu je integrace obyvatel sousedních států, rozvoj cestovního ruchu a posílení konkurenceschopnosti středoevropské oblasti, která se řadí mezi nejzajímavější v Evropě.
Region Centrope je životním prostorem pro více než šest a půl milionů lidí, kteří žijí na území čtyř sousedních států. Právě pro ně byl vytvořen unikátní portál Mycentrope.com, na kterém návštěvníci naleznou originální tipy na výlety, zprávy o kulturním dění, zábavě, nakupování a gastronomii z celého regionu. Webové stránky se mají stát impulzem pro rozvíjení turistiky ve všech čtyřech zemích. Beta verze portálu byla spuštěna již letos v létě a ze strany obyvatel se setkala s nebývalou odezvou.

„Veškerý obsah zpracováváme přímo v jednotlivých zemích regionu Centrope, a to v německém, slovenském, českém i maďarském jazyce. Jedná se výhradně o články s vysokou informační hodnotou,“ sdělil Andreas Hopf ze společnosti Central Danube, s.r.o, která portál realizuje ve spolupráci se společností Echonet communication GmbH a mediálními partnery ze všech čtyř států. „Portál představuje pro všechny čtyři země jakousi domovskou základu. Obyvatelé regionu Centrope jsou zde proto pobízeni ke sdílení společného života bez hranic,“ doplnil Hopf.

Nová služba je určena především pro rodiny s dětmi, kterým nový informační portál nabídne tipy na nevšední zážitky nejen z bezprostředního okolí, ale také z nejbližších zemí. Česká verze portálu Mycentrope.com tak přinese kromě informací o kulturních akcích na jižní Moravě například také zpravodajství z rakouské Vídně, slovenské Bratislavy či maďarského Győru. Inovativní filtrovací systém navíc každému návštěvníkovi pomůže pohodlně nalézt nejrůznější aktivity právě v těch městech, která ho aktuálně zajímají.

„Nový regionální portál cílí na obyvatele geograficky homogenního území. Věříme, že posílením turistického ruchu v oblasti Centrope napomůžeme konkurenceschopnosti tohoto ekonomicky i kulturně silného regionu v rámci celé Evropy,“ uvedl Robin Zahradník ze společnosti Arkadia, která stojí za lokalizací české verze portálu Mycentrope.com. „Kromě kvalitní informovanosti směrem k návštěvníkovi lze samozřejmě očekávat, že nový portál přivede regionálním podnikatelům nové zajímavé zákazníky ze sousedních států,“ připomněl Zahradník.

Webové stránky nabídnou návštěvníkům kromě turistických informací rovněž zvýhodněné zájezdové možnosti pro cestování regionem Centrope, které budou připravovány exkluzivně v rámci nového projektu. Na portálu Mycentrope.com navíc budou pravidelně vyhlašovány nejrůznější zábavné soutěže o velmi atraktivní ceny.